خواص سنگ ها

نگین سایز شمشیری 1403

نگین سایز شمشیری 1403

نگین سایز شمشیری 1403

فهرست محتوا:
تعریف نگین
تعریف نگین سایز
انواع نگین
سنگ ها و نگین های پرکاربرد دردنیای بدلیجات و زیورالات
پخش نگین بدلیجات و زیورالات

نگین سنگ:

قبل از اینکه به بحث موضوع خود بپردازیم یک تعریفی در مورد نگین می کنیم:
تعریف نگین
نگین سنگ قیمتی است که به روی ساخت زیورالات بطور مثال در انگشتر، گردنبند و دستبند استفاده می شود.
تعریف نگین سایز
نگین سایز مجموعه ای از سنگ های یک دست، یک سایز، یک تراش و یک طرح هستند. مناسب برای استفاده در زیورالات،
صنایع دستی و صنایع دکوری جات به عنوان سری کاراستفاده می شود.

انواع نگین سایز :

نگین سنگ انگشتر

انگشتر عبارت از فلزی است که بصورت حلقه ای ساخته شده که درهر انگشت استفاده می شود طرفداران زیادی نیز دارد مهم ترین قسمتی که انگشتر را خاص، محبوب و گرانبها می سازد نگین آن است. نگین ها هم دارای انواع مختلف می باشد .
نگین سنگ انگشتر شامل نگین الماس، یاقوت، زمرد، تورمالین، کهربا، زبرجد، گارنت، الکساندریت، آمیترین، عقیق، فیروزه، آمتیست، یشم، لاجورد، اوپال، درنجف و غیره است.
هر نگین دارای قیمت و خواص درمانی متفاوت می باشد نظر به قیمت سنگ ارزش آن فهمیده می شود.

نگین سنگ آویز

منظور از آویز اشیا فلز زینتی هست که به دورحلقه گردن انداخته می شود. طرفداران زیادی نیز دارد مهم ترین قسمتی که آویز را زیبا وبا ارزش می سازد نگین آن می باشد. همان طور که قبلا اشاره شد نگین ها هم دارای تنوع بی نظیرهستند و هر نگین آویز دارای قیمت و خواص درمانی متفاوت است. که نظر به همان نگین ارزش آویز مشخص می شود.

نگین سنگ سوراخدار

نگین سوراخدار به نگین های گفته می شود که در قسمتی از نگین سوراخ ایجاد شده است که
می توان از آن درساخت زیورالات درطرح های مختلف بطور مثال در گردنبند، آویز، بافت، دستبند استفاده کرد.
یکی از مراکز فروش و پخش نگین سوراخدار مرکز پخش سنگ و نقره شمشیری است که شما در صورت نیاز میتوانید با آن در ارتباط شوید و بهترین محصول نگین سوراخدار را از آنجا بصورت عمده و تک با قیمت های مناسب بدست آورید.

نگین سنگ تراشدار

منظور از نگین تراشدار اینست که سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با استفاده از دستگاه یا دست تراش داد می شود. مرکز پخش سنگ و نقره شمشیری یکی از مراکزی هستند که دارای نگین سنگ تراشدار در طراح های متفاوت می باشد.

نگین اتمی

نگین اتمی به نگین تراشدارمشهور است یکی از انواع نگین سنگ تراشدار می باشد که توسط انسانها ساخته می شود. این نگین مانند سنگ طبیعی دارای خواص نبوده اما از نظر شکل ظاهری به اندازه سنگ های طبیعی زیبا ودرخشش دارد.

بدلیجات یا زیورالات

منظور از بدلیجات به همان زیورالات بدل اطلاق می گردد که شامل فلزات قیمتی و نیمه قیمتی می شود.
بدلیجات بصورت عمده در بازار فروخته می شود و ارزش قیمت آن با نگین های که در بدلیجات استفاده می شود متفاوت است. بدلیجات عمده شامل سرویس، نیم ست، تک پوش، انگشتر، گوشواره، گردنبند، دستبند، آویز و پلاک می باشد.

سنگ ها و نگین های پرکاربرد دردنیای بدلیجات و زیورالات:نگین سایز

دو موردی که در ساختن زیورالات و بدلیجات بسیار مهم و حساس است یکی سنگ ها و دیگر نگین ها هستند. نظر به ارزش و قیمت زیورالات و بدلیجات در ساخت آنها از سنگ و نگین های قیمتی و نیمه قیمتی استفاده می کنند.
برای تولید نگین بدلیجات می توان از انواع نگین سنگ ها استفاده کرد که در اینجا به چند نوع آن بصورت مختصر اشاره می کنیم:

نگین الماس:

الماس به عنوان سخت ترین و گرانبها ترین نگین در سراسر جهان مشهور است، که درجه سختی این نگین کمیاب 10 موس بوده، بزرگترین معدن های الماس در کشور افریقا میباشد، که امروزه کشور افریقای جنوبی در قاره افریقا در ساخت الماس و انواع جواهرات بی رقیب است. قیمت نگین الماس بستگی به برش آن‌ها، رنگ، عیار و شفافیت آن‌ها دارد، نکته مهم در مورد نگین الماس اینست که نگین الماس‌ ها فقط توسط نگین الماس قابل خراش خوردن می‌باشد.

نگین فیروزه

نگین فیروزه به رنگ های آبی آسمانی یافت می گردد. مشهورترین معدن آن در شهر نیشابور، کرمان و آذربایجان ایران استخراج میشود. بهترین نوع فیروزه اصل از معدن نیشاپور بدست می آید که مشهور به نام فیروزه بواسحاقی نیز یاد می شود. درجه سختی این نگین سنگ زیبا بین 6 تا 5 موس است. از جمله خواص ها مهم این نگین سنگ محبوب آرام بخش خوبی برای سیستم ایمنی بدن می باشد، همچنان فیروزه رفع کننده سحر و جادو است.

نگین تورمالین

نگین تورمالین دارای رنگ های متفاوت میباشد. بیشتری معدن این نگین سنگ درکشور برزیل، برمه، آمریکا و سیبری همچنان ایران وجود دارد. درجه سختی این سنگ زیبا بین7 تا 7.5 موس است. مهمترین خواص تورمالین باعث از بین بردن انرژی منفی میگردد و به عوض آن انرژی مثبت را افزایش می دهد، برای درمان بیمارهای گوناگون موثر و مفید است.

نگین عقیق

بزرگ ترین استخراج کننده این نگین سنگ کشور یمن می باشد که بنام عقیق یمنی یا یمانی مشهور است. یکی از کشورهایی که بیشترین مقدار منابع این سنگ زیبا در رنگ ها و طرح های گوناگون در آن وجود دارد کشورایران است،.درجه سختی این سنگ قیمتی بین 7 تا6.5 موس است. از جمله خواص های بینظیر این سنگ خیر و برکت رزق و روزی را افزایش می دهد. موجب کاهش غم و اندوه در زندگی می شود.

نگین لاجورد

امروزه مشهورترین معدن لاجورد از بدخشان افغانستان استخراج می گردد، ازکشور ارمنستان ، پاکستان وافریقا نیز لاجورد بدست آمده می آید، نگین سنگ لاجورد یکی از مهمترین سنگ ها آبی مات در دنیاست. درجه سختی بین 5.5 تا 5 موس است. از جمله خواص شگفت انگیز موجب تقویت سیستم حافظه میشود، همچنان این سنگ الهام بخش میباشد

پخش نگین بدلیجات و زیورالات

مرکز پخش نگین بدلیجات و زیورالات بسیار زیاد در بازارتهران و کشورهای دیگر بصورت آنلاین و حضوری وجود دارد که یکی از مراکز پخش آن بنام مرکز پخش سنگ و نقره شمشیری است در تهران بصورت حضوری و آنلاین فعالیت می کند، که دارای انواع مختلف و تنوع بی نظیر نگین بدلیجات و زیورالات عمده است، می توانید با قیمت های مناسب انواع نگین سنگ های زیبا را از آنجا بدست آورید.

تنوع بینظیر از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی

در سایزهای مختلف و تراش های مختلف سنگ ها

مناسب تولید انواع زیورآلات و بدلیجات

مناسب ساخت صنایع دستی و صنایع دکوری و تزئینی

تنوع بینظیر سنگها برای  تولید طرح های خاص

انواع نگین ها در سایز های یکسان و متفاوت

که در سری کارهای روی زیورالات و بدلیجاتی م

انند طلا و نقره و فلزات دیگر استفاده میشود

مرکز پخش سنگ و نقره شمشیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *